Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

 

Hiperaktivite bir öğrenme sorunu değil , bir davranış sorunudur. Bir başka deyişle hiperaktivite davranış sorunlarına sebep olabilen bir kişilik özelliğidir. Aşırı hareketlilik, dikkat ve konsantrasyon bozukluğu dürtüsellik şeklinde açığa çıkan psikiyatrik sorunlardan biridir. Çocuk yaşlarda başlayan DEHB bozukluğu çocuğun yaşam kalitesini ömür boyu etkiler.

 

DEHB li çocuklar bazı davranışları ile sizlere ipucu verirler. Örneğin çocuğunuzun sizi dinliyormuş gibi görünüp aslında  dinlemiyorsa yüksek ihtimal bu sorun dikkat eksikliğinden kaynaklanabilir.

 

Hiperaktif çocuklar gerektiğinden fazla hareketlidir ve düşünmeden davranırlar. Dikkatlerini ilgilerini çekmediği konularda birkaç dakikadan fazla yoğunlaşamazlar.

 

Çocuk büyüdükçe hiperaktivite artar diye söylendiğini duymuşsunuzdur. Bu söylem doğru değildir. Çocuk olgunlaştıkça iyileşmeler mutlaka olacaktır.

 

Yaş büyüdükçe bazı problemlerin üstesinden daha kolay gelmeyi öğrenirler. Çocuk genel gelişim düzeyini yakaladığı zaman dikkat edebilme yetisi de kazanacaktır.

 

DEHB tedavisinin ilk şartı aile, okul ve doktor arasındaki sıkı işbirliğidir. Çeşitli ilaçlar ve yoğun eğitimle akranlarını yakalayabilir ve yeteneklerini ortaya çıkartabilir.

 

Çocuğunuzun bu konuda eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız size yardımcı olabiliriz.

 

Tel:+90 342 322 07 17

 

Cep Telefonu : +90 532 485 37 81

 

Whatsapp : +90 532 485 37 81

 

 

Arama

Hizmetlerimiz